Ανταλλακτική Οικονομία |
Τρίτη, 27 Νοέμβριος 2012 17:44 |
Γράφει η Μαντζαβρά Κωνσταντίνα
Όλοι μαζί χτίζουμε έναν κόσμο χωρίς ανταγωνισμό και φθόνο με ανθρώπους πρόθυμους, αυθεντικούς και συνεργάσιμους. Ένας κόσμος που όχι απλά είναι εφικτός αλλά υπαρκτός. Ένας κόσμος όπου η ανθρώπινη εκμετάλλευση για το κέρδος δεν έχει θέση και οι ανθρώπινες σχέσεις αποκτούν εκ νέου νόημα. Ένας νέος τρόπος επιβίωσης γεννήθηκε και μία καινούρια φιλοσοφία για την κατανάλωση κερδίζει έδαφος καθημερινά και στη τοπική μας κοινωνία!!! |